Štokrle - Stará dřevěná stolička - odkládací stolek s výškou židle 44 cm

Štokrle - stará dřevěná stolička (1)
  • Štokrle - stará dřevěná stolička (1)
  • Štokrle - stará dřevěná stolička (2)
  • Štokrle - stará dřevěná stolička (3)

Štokrle - stará dřevěná stolička. Ručně vyráběná ze starého dřeva - dokonalá imitace starého kousku. Každý vyrobený kus je jedinečný originál.  Dřevěnou stoličkou nebo štokrletem můžeme dodat svému domovu atmosféru starých… Více informací

 Nedostupný 
1 490
1 231 bez DPH
Běžná cena:
2 990
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Kód výrobku:
A01-2495
Katalogové číslo:
A01-2495
Záruka:
4 roky

Štokrle - stará dřevěná stolička. Ručně vyráběná ze starého dřeva - dokonalá imitace starého kousku. Každý vyrobený kus je jedinečný originál. 

Dřevěnou stoličkou nebo štokrletem můžeme dodat svému domovu atmosféru starých časů. Nejde ovšem pouze o dekorativní doplněk, ale i o praktického pomocníka. Lze použít jako židličku nebo jako odkládací stolek apod.

Jestli tento kousek nábytku nemáte, vězte, že dříve byl běžnou součástí každé domácnosti. Svědčí o tom i mnoho odborných názvů, kterými se sedadlo pro jednu osobu nazývalo. Český slovník věcný a synonymický 2, Praha 1974, s. 1484n., uvádí kromě odborných názvů vztahujících se k určité činnosti (verpánek, překládka, zásed a podobně) pojmenování sedadlo, židle, stolice, taburet, štokrle, šamrle, legátka. První zmínka o přenosném sedátku je doložena z 9. století, četněji se slovo objevuje až ve 12. století. 

Rozměry: 44 x 40 x 25 cm
Materiál: Masivní dřevo

 

Balení obsahuje:

1ks Štokrle - Stará dřevěná stolička

Štokrle - stará dřevěná stolička (2) Štokrle - stará dřevěná stolička (3)